فونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا سازفونت زيبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

مهم ترین عواملی که باعث دوام زندگی مشترک می شود:

1- هر دوی شما در سنین بالا ازدواج کرده اید:
ازدواج در سنین بالای 25 سال احتمال منجر شدن رابطه به طلاق را کاهش می دهد. علت آن هم اینست که افراد در سنین بالا بالغ ترند. در مورد آنچه از همسر خود انتظار دارند صراحت و شفافیت بیشتری دارند و از نظر اقتصادی نیز دارای وضعیت با ثبات تری هستند.

2- شما و همسرتان دارای نظام اعتقادی یکسانی هستید:
هم کیش بودن زن و شوهر پیوندی بسیار قدرتمند است زیرا شما و همسرتان را در سطحی معنوی به هم نزدیک می کند و به ازدواج شما هدفی برتر می بخشد.

3- شما از تحصیلات بالایی برخوردارید:
ضروری نیست اما به طرز چشمگیری احتمال طلاق را کاهش می دهد!

4- والدین شما رابطه ی موفق و پایداری دارند:
اگر شما در یک خانواده ی سالم بزرگ شده اید احتمال اینکه رابطه تان به طلاق بیانجامد نسبت به کسانی که والدینشان ازهم جدا شده اند بسیار کمتر خواهد بود زیرا بسیاری از آنچه ما در مورد ازدواج و رفتار با همسرمی آموزیم در اثر مشاهده ی رفتار والدینمان است.

5- درآمد سالانه ی شما برای گذران زندگی کفایت می کند:
صرف وجود پول خوشبختی نمی آفریند اما زوج هایی که سطح درآمد بالایی دارند درگیری کمتری بر سر مدیریت مسائل مالی خواهند داشت. آنها آنقدر امنیت مالی دارند که کمتر به مسائل امرار معاش بیندیشند و بیشتر به زندگی خود بپردازند.

6- شما دارای فرزند هستید:
احتمال جدایی زوج هایی که فرزند دارند در مقایسه با زوجهای بدون فرزند کمتر است. با این حال لازم است که بدانید پرتنش ترین دوران در زندگی زناشویی پس از تولد اولین فرزند است. به همین علت لازم است فرزند اول تنها پس از استحکام پایه های رابطه متولد شود.
(زندگی تلخ با بچه شیرین نمی شود!)


موضوعات مرتبط:

برچسب‌ها: زن و شوهر , ازدواج , خانواده , زندگی


تاريخ : چهارشنبه ۱۳٩٠/۱٠/٧ | ٤:٢٤ ‎ب.ظ | نویسنده : حسن زارع | نظرات ()
.: Weblog Themes By SlideTheme :.