چرا عاشق می شویم؟

چرا گاهی در همان نگاه اول عاشق کسی می شویم؟!

 

یکی از نظریات اینه:

ما عاشق کسی می شیم که ویژگی خاصی داره که خودمون اون ویژگی رو نداریم اما خیلی دلمون می خواست که داشته باشیم.

به قول دکتر شیری ما عاشق بخش های زندگی نکرده خودمون در دیگری می شیم. یعنی اگر من ترسو هستم ولی خیلی دلم می خواد شجاع باشم٬ در مواجهه با کسی که شجاعت زیادی به خرج می ده ناگهان شیفتگی پیدا می کنم.

دکتر شیری می گه برای اینکه گرفتار این عشق کاذب نشی٬ بخش های زندگی نکرده تو زندگی کن. خودت شجاع باش تا مجبور نباشی بچسبی به آدمای شجاع.

در کتاب عشق ویرانگر می خوانیم:

"همه ما٬ حداقل در برخورد اول٬ جذب چیزی می شویم که خودمان فاقد آن هستیم. اگر شما فردی بسیار برونگرا باشید به احتمال زیاد فردی ساکت و محجوب شما را شیفته خود خواهد ساخت. و اگر شما به عنوان فردی خشک و رسمی شهرت دارید٬ ممکن است تشنه فردی بی خیال و خودمانی شوید."

اما چرا به این می گم عشق کاذب؟ چرا باید ازش جلوگیری کنیم؟ چون دوامی نداره:

"چندین دهه تحقیق حاکی از این است که اگرچه برخی از تضادهای شخصیتی سبب جذب افراد  به یکدیگر می شود٬ اما در نهایت آن دسته از افراد می توانند رابطه مطلوب و خوشایندی با یکدیگر داشته باشند که دارای تشابه شخصیتی هستند."

نکته: اگر به دنبال چنین عشق کاذبی رفتید به احتمال زیاد باید منتظر باشید که در آینده نه چندان دور٬ همان خصوصیاتی که در ابتدا برای شما جذاب بود برایتان به نفرت تبدیل شود و دیگر قابل تحمل نباشد.

به این میگن تبدیل فرافکنی مثبت به منفی که معمولا توی رابطه اتفاق میفته.

/ 2 نظر / 22 بازدید
لینک باکس هوشمند تک باکس

سلام.اگه دوست داري امار سايت خودت رو منفجر کني و محبوبيت بيشتري در گوگل پيدا کني يه سري به لينک باکس هوشمند ما بزن. افزايش محبوبيت در گوگل افزايش لايک در فيسبوک هر ماه 3 جايزه ويژه براي اعضا

رضا

سلام وبلاگ زیبایی دارید امیدوارم که موفق باشید. به وبلاگ من هم بیایید و نظرتان را بگذارید((iranmakan.tebyan.net . حتما نظر بگذارید.اگر خواستید به وبلاگ زیر هم بروید. ممنون. www.khanedoost.mahdiblog.com